Takže úvodní slovo ke šnekounům :o) Jak to bylo? to si přečtete v sekci Info... Každopádně šnečky můžem doporučit, jsou lepší než televize a to jako fakt.
Máme doma šnečky odborně zvané oblovka žravá. Na internetu už se o nich i ledacos dočtete a na exkurzi můžete k nám domů :o)

A základní info o oblovkách:
Oblovka Žravá (Achatina fulica)
Čeleď: Achatinidae
Charakteristika: Je to jeden z mnoha velkých suchozemských hlemýžďů na světě. Její ulita může dosáhnout 20 cm a váhy až 500 g. Zbarvení ulity muže být proměnlivé, černé, zelené či žlutavé tóny se světlými nebo tmavými pruhy nebo fleky. Tito šneci se dožívají 3–5 let, v zajetí v dobrých podmínkách až 9 let.
Výskyt: Pochází původně z pobřeží východní Afriky, odkud se rozšířily do téměř celé Afriky a také do mnoha východoafrických ostrovů.
Prostředí: Tito hlemýždi preferují vlhké tropické klima, ale dokáží se adaptovat i na sušší a studenější podnebí.
Rozmnožování: Pohlavně dospívají mezi 8–12 měsícem. Jsou to hermafrodité, to znamená, že mají jak samčí tak samičí pohlavní orgány. K tomu,aby zplodili potomstvo jsou však za potřebí dva jedinci. Po páření zhruba po 8–20 dnech kladou vejce žluté barvy o velikosti 3–5 mm. Vejce zahrabou do vlhkého substrátu. Počet vajíček je cca 20–400 vajíček na jednu snůšku, můžou mít 3–4 snůšky za rok.
Potrava: Rostlinná potrava.
Aktivita: Achátiny jsou převážně aktivní v noci, v hodně vlhkém prostředí i přes den.
Zajímavosti: Díky schopnosti, kdy se dokážou zahrabat až 15cm do půdy a díky jejich schopnosti rozmnožování jsou nebezpečnými škůdci polních plodin. Na druhou stranu achátiny ve svém přirozeném prostředí napomáhají k rozkladu živočišné hmoty, neboť kromě okolní vegetace, lišejníků, řas a hub mohou požívat i živočišné bílkoviny. Největším nepřítelem jsou pro achátiny krabi, kteří považují jejich maso za lahůdku. Také některé druhy ptáků a některé druhy savců jako např. prase divoké.
Chov v zajetí: Achátiny je vhodné chovat ve skupinách. Ideální velikost terária je uváděna 60×30×30 pro 3 dospělé hlemýždě.
Teplota: Přes den 20–25C°, v noci kolem 20C°. Nepotřebují žádný tepelný ani světelný zdroj.
Vlhkost vzduchu: 60–90%. Terárium každý den nejlépe na večer rosíme vodou.
Potrava: listová zelenina, pampelišky, tráva, salátové okurky. Nepohrdnou ani granulemi pro králíky, kočky, psy, vařenou těstovinou ale i sušenou rybou a vařeným masem. Nutností pro tyto hlemýždě je dostatek vápníku, který jim podáváme formou sépiové kosti. Krmíme zhruba každé 2 dny.
Zimování: Achátiny, které chováme v teráriu, nezimujeme.